Blog

macbook jak powinno wygladac portfolio grafika

Jak powinno wyglądać portfolio grafika?

Portfolio to dla grafika swoista wizytówka. W drukowanej bądź elektronicznej formie świadczy o umiejętnościach projektanta. Jako, że portfolio w postaci strony internetowej jest znacznie powszechniejsze w użyciu, postanowiłem pokazać w tym artykule jakie cechy powinno posiadać dobrze wykonane portfolio grafika.

Czytaj więcej

pieniadze 6 sposobow na dochod pasywny

6 sposobów na dochód pasywny, czyli zarabianie bez wysiłku

Nie, nie jest to tekst o magicznym zarabianiu dziesiątek tysięcy zł na klikaniu w internecie czy innych “wspaniałych” metodach dorobienia się fortuny. Jeżeli jednak jesteś grafikiem, fotografem lub masz własnego bloga to jest to dobra okazja do zarobienia dodatkowych paru groszy. Dlatego też dziś przedstawię kilka sposobów na dochód pasywny, czyli właśnie zarabianie bez stałego zaangażowania pracy.

Czytaj więcej

polka-w-sklepie projektowanie opakowan a sprzedaz

Projektowanie opakowań a sprzedaż produktu

Podczas wizyty w sklepie każdy z nas ma styczność z setkami różnych opakowań i choć większość konsumentów nie zdaje sobie z tego sprawy to jednak wygląd opakowania ma duży wpływ na to jak postrzegany jest nasz produkt wśród klientów. Dziś opowiem na jakie czynniki należy zwracać uwagę podczas projektowania opakowań, tak by zwiększyć sprzedaż swojego produktu.

Czytaj więcej

piwa-z-bliska projektowanie-etykiety-na-piwo

Projektowanie etykiety na piwo – case study

Piwna rewolucja, która przeszła przez Polskę jak tornado wprowadziła zupełnie nową jakość w projektowaniu etykiet na piwa, dzięki czemu popularne “krafty” wyróżniają się na tle browarów koncernowych wyszukanym designem. Postanowiliśmy przedstawić więc jak wygląda praca nad takim projektem od środka. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Książki dla grafika – 5 najlepszych propozycji

Czytanie książek to jedna z lepszych metod pozyskiwania wiedzy teoretycznej. Półki w księgarniach uginające się pod ciężarem pozycji traktujących o brandingu czy DTP sprawiają problem początkującym, którzy zadają pytanie “które książki warto przeczytać?”.

Czytaj więcej

Dlaczego warto mieć dobrą stronę internetową

Intuicyjna nawigacja, estetyczny wygląd i przejrzysta struktura. Dobra strona internetowa to podstawa budowania profesjonalnego wizerunku wsród naszych klientów, nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. Dlaczego więc ta kwestia jest tak często bagatelizowana przez przedsiębiorców?

Czytaj więcej

behance-grafik

Jak promować swój profil na Behance

Behance to popularny serwis przeznaczony do promowania swoich kreatywnych umiejętności. Z uwagi na swoją popularność, zrzesza on projektantów z całego świata oraz naszych potencjalnych pracodawców, jednak aby przyciągnąć do swojego portfolio dużą ilość obserwatorów potrzeba żmudnej, ciężkiej pracy i odpowiedniej strategii.

Czytaj więcej