Blog

ulotki dream team ulotka jako forma reklamy

Ulotki jako forma reklamy.

W dobie marketingu internetowego ulotki to nieco zapomniana forma reklamy, co nie znaczy, że bezużyteczna. Większość firm decydując się na tę formę promocji zazwyczaj popełnia jednak szereg błędów, które powodują jedynie stratę pieniędzy. Czy ulotki w dzisiejszych czasach mają większy sens? Jeśli tak, to jak uniknąć najczęstszych błędów?

Czytaj więcej

facet z laptopem czy warto byc freelancerem

Czy warto być freelancerem? Wady i zalety pracy na własny rachunek.

Być freelancerem teoretycznie może każdy, natomiast w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się, że nie wszyscy są w stanie poradzić sobie z pewnymi niedogodnościami jakie za sobą niesie praca na własny rachunek. Wiele osób jeszcze przed “przejściem na swoje” zastanawia się, czy opłaca się być freelancerem. Ja dziś na to pytanie postaram się odpowiedzieć.

Czytaj więcej

tablet dlaczego warto zalozyc bloga

4 powody, dla których warto założyć bloga

W dzisiejszych czasach blogowanie jest bardzo popularne, dostęp do internetu pozwala nam wcielić się w rolę eksperta w jakiejś dziedzinie i przekazywać wiedzę innym. Nie wszyscy są jednak przekonani co do tego, że warto prowadzić swojego bloga, dlatego też przedstawię tutaj kilka powodów, dla których zdecydowanie warto założyć bloga.

Czytaj więcej

leniwy niedzwiedz co robic gdy nie ma zlecen

Co robić gdy nie ma zleceń?

Każdy kto pracuje na własny rachunek zderzył się z problemem braku zleceń. Dotyka to szczególnie początkujących, którzy nie mają jeszcze wypracowanych kontaktów i stałych klientów. Jak się okazuje, ten – wydawałoby się – koszmarny czas można obrócić na swoją korzyść i efektywnie go wykorzystać. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na to co robić gdy nie ma zleceń.

Czytaj więcej

macbook jak powinno wygladac portfolio grafika

Jak powinno wyglądać portfolio grafika?

Portfolio to dla grafika swoista wizytówka. W drukowanej bądź elektronicznej formie świadczy o umiejętnościach projektanta. Jako, że portfolio w postaci strony internetowej jest znacznie powszechniejsze w użyciu, postanowiłem pokazać w tym artykule jakie cechy powinno posiadać dobrze wykonane portfolio grafika.

Czytaj więcej

pieniadze 6 sposobow na dochod pasywny

6 sposobów na dochód pasywny, czyli zarabianie bez wysiłku

Nie, nie jest to tekst o magicznym zarabianiu dziesiątek tysięcy zł na klikaniu w internecie czy innych “wspaniałych” metodach dorobienia się fortuny. Jeżeli jednak jesteś grafikiem, fotografem lub masz własnego bloga to jest to dobra okazja do zarobienia dodatkowych paru groszy. Dlatego też dziś przedstawię kilka sposobów na dochód pasywny, czyli właśnie zarabianie bez stałego zaangażowania pracy.

Czytaj więcej

polka-w-sklepie projektowanie opakowan a sprzedaz

Projektowanie opakowań a sprzedaż produktu

Podczas wizyty w sklepie każdy z nas ma styczność z setkami różnych opakowań i choć większość konsumentów nie zdaje sobie z tego sprawy to jednak wygląd opakowania ma duży wpływ na to jak postrzegany jest nasz produkt wśród klientów. Dziś opowiem na jakie czynniki należy zwracać uwagę podczas projektowania opakowań, tak by zwiększyć sprzedaż swojego produktu.

Czytaj więcej

piwa-z-bliska projektowanie-etykiety-na-piwo

Projektowanie etykiety na piwo – case study

Piwna rewolucja, która przeszła przez Polskę jak tornado wprowadziła zupełnie nową jakość w projektowaniu etykiet na piwa, dzięki czemu popularne “krafty” wyróżniają się na tle browarów koncernowych wyszukanym designem. Postanowiliśmy przedstawić więc jak wygląda praca nad takim projektem od środka. Zapraszamy.

Czytaj więcej