Blog

tablet dlaczego warto zalozyc bloga

4 powody, dla których warto założyć bloga

W dzisiejszych czasach blogowanie jest bardzo popularne, dostęp do internetu pozwala nam wcielić się w rolę eksperta w jakiejś dziedzinie i przekazywać wiedzę innym. Nie wszyscy są jednak przekonani co do tego, że warto prowadzić swojego bloga, dlatego też przedstawię tutaj kilka powodów, dla których zdecydowanie warto założyć bloga.


Czy warto założyć bloga? To pytanie często pojawia się w internecie. Ja uważam, że warto z kilku prostych powodów. Niezależnie czy prowadzisz firmę czy twój blog będzie miejscem, w którym podzielisz się z innymi swoją pasją, ten artykuł jest dla Ciebie.

Warto założyć bloga, by wypozycjonować stronę.

Zapewne wielu z Was kojarzy określenie content marketingu, czyli metoda polegająca na pozyskiwaniu klientów w wyniku publikowania atrakcyjnych treści. Istnieje często powielany mit, że pozycjonowanie to czarna magia, potrzeba dużych nakładów finansowych, a tak w ogóle to bez specjalisty ani rusz. I w zasadzie jest w tym sporo prawdy, ale co w sytuacji gdy ktoś nie ma pieniędzy by wynająć specjalistę od SEO? Jedną ze skuteczniejszych, a zarazem najtańszych metod pozycjonowania, jest właśnie tworzenie wartościowych artykułów na swojej stronie. Dlaczego? Ponieważ pisząc tekst nie tylko merytoryczny, ale też poprawny pod kątem SEO możemy w prosty sposób osiągnąć wysokie pozycje w Google na konkretne frazy, poza tym wartościową treścią możemy pokazać potencjalnemu klientowi, że znamy się na rzeczy, dzięki czemu…

Budujemy wizerunek eksperta.

Jeśli nasze treści mają dużą wartość merytoryczną, ludzie wynoszą z naszych artykułów cenną wiedzę to sukcesywnie budujemy nasz ekspercki wizerunek co w konsekwencji skutkuje pozyskaniem nowych klientów. Warto pisać teksty wartościowe, odpowiadać na potrzeby użytkowników, a wtedy nasza twórczość będzie chętnie udostępniana choćby w mediach społecznościowych.

Można na tym zarobić.

I wcale nie trzeba być celebrytą czy dzieckiem kogoś znanego. Oczywiście dojście do satysfakcjonujących zarobków wymagać będzie trochę więcej czasu jeśli startujemy od zera, ale zarabiać można właściwie od razu po założeniu bloga. Pisałem o tym w tekście 6 sposobów na dochód pasywny, czyli zarabianie bez wysiłku.

Mając bloga, uczysz się.

“Ale jak to, przecież to ja przekazuję na moim blogu wiedzę…”. Owszem, ale, o ile nie jesteś specem od marketingu, chcąc wypromować swój blog będziesz musiał zapoznać się przynajmniej z podstawami marketingu internetowego, prowadzenia profili na social mediach itd. Więc zawsze jakąś wiedzę przyswoisz, a w dodatku będziesz mógł przetestować ją w praktyce.

Poza tym, przygotowując materiały do artykułu, możemy odświeżyć sobie wiedzę na jakiś temat, uporządkować ją, a być może dowiedzieć się również czegoś nowego. Tak więc zdecydowanie warto założyć bloga, bo zawsze można wynieść z tego jakąś dodatkową wiedzę.

Zdecydowanie warto założyć bloga, przynajmniej takie jest moje zdanie. Mam nadzieję, że powyższe argumenty w sposób jednoznaczny rozwiały wasze wątpliwości i właśnie poczyniliście pierwsze kroki ku założeniu własnej strony, na której będziecie się dzielić swoją wiedzą, spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Co-owner Colorpeak Studio.